Sierpień miesiącem podróżyMaliOdkrywcy wraz z ciociami będą wędrować po różnych kontynentach, poznając jednocześnie ciekawostki ze świata. Pierwszy tydzień ogłaszamy tygodniem azjatyckim.

Wpierw kroki skierujemy do Wietnamu, który znany jest z non la – stożkowego kapelusza wykonanego nie z tkaniny, a liści palmowych.  W naszej wersji będzie papierowy.

Poznamy położenie Azji na mapie świata, zwierzęta, które zamieszkują ten kontynent, zgłębimy tajniki indyjskiej kuchni, odwiedzimy wielkie i magiczne Chiny. Spróbujemy choć odrobinę odkryć tajemnice chińskiego pisma, przygotować sushi oraz… dokonać niemożliwego – spałaszować ryż pałeczkami. Ponadto w planie mamy Tajski Festiwal Kwiatów.

Azji nie można wyobrazić sobie także bez barwnych korowodów i smoków, które pojawiają się z okazji Chińskiego Nowego Roku, indyjskiej mandali i japońskich kwitnących wiśni. To będzie fascynujący czas podróży wakacyjnych.

Szczegółowe fotorelacje z każdej z powyższych zaplanowanych atrakcji można śledzić na naszym facebookowym profilu. Zapraszamy serdecznie.

Zespół Małych Odkrywców

 

  • Share:
Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this