Idea żłobka

Idea Małych Odkrywców

Żłobek Małych Odkrywców to szczególne miejsce, w którym kierujemy się indywidualnym podejściem do potrzeb dziecka. Punktem odniesienia są dla nas przede wszystkim szacunek dla wolności, podmiotowości i uczuć innych.

Pamiętamy, że najważniejszymi osobami w życiu dziecka są ich opiekunowie, dlatego fundamentem dobrych relacji jest życzliwość i wzajemna współpraca. Wierzymy, że najlepszą nauką dialogu jest dobry przykład.

Kierujemy się dewizą Jespera Juula

„Rodzice chcą mieć odpowiedzialne dzieci, sprawnie radzące sobie w społeczeństwie, ale kompetencji społecznych nie zdobywa się na zajęciach, na których rządzi przymus i posłuszeństwo”.

Rozwój Małych Odkrywców

Traktujemy dziecko jako osobę posiadającą nieograniczone możliwości, której przede wszystkim należy dostarczyć bodźców do ich odkrycia, rozwoju i pielęgnowania. Nie zapominamy, że każdy z naszych podopiecznych ma swoje predyspozycje.

Korzystamy ze wspólnego czasu tak, aby zadbać o komfort i umożliwić rozwój. Rozwój emocjonalny, społeczny, intelektualny oraz fizyczny zapewniamy dzięki realizowaniu autorskiego programu zajęć.

Wnikliwie obserwujemy dziecko, dostosowując do niego metody, jednocześnie nie wpisując go w kanon założeń żadnej z nich. Proponujemy udział w zróżnicowanych zajęciach oraz konsultacje ze specjalistami.

Przestrzeń Małych Odkrywców

Nasz żłobek to miejsce szczególne. Sam budynek zaprojektowany został od podstaw dla dzieci i z myślą o dzieciach. Przestrzeń została zaaranżowana w taki sposób, aby stworzyć bezpieczne i komfortowe miejsce, gwarantujące rozwój i wspierające kreatywność dziecka.

Mali Odkrywcy mają się u nas czuć jak w domu. Każde dziecko może korzystać dowolnie ze strefy zabawy, rozwoju, relaksu i drzemki. Dzięki temu jest w stanie rozwijać swoją samodzielność i autonomię.

Nasi opiekunowie uczestniczą w każdej aktywności, zapewniając komfort i dbając o bezpieczeństwo Małych Odkrywców. Razem z dziećmi wspólne tworzymy przyjazne miejsce do zabawy, odpoczynku i rozwoju.

Bardzo ważna jest dla nas możliwość spędzania czasu na świeżym powietrzu. Na przekór wszystkiemu wyznajemy zasadę, w myśl której nie ma złej pogody, lecz co najwyżej niewłaściwe ubranie.

Naszym ogromnym atutem jest duży, przestrzenny i wkomponowany w tereny zielone plac zabaw. Umożliwia nam przeprowadzenie zajęć wspierających rozwój ruchowy ograniczony wyłącznie wyobraźnią.

Dla zapewnienia szczególnej wygody rodziców i dzieci na terenie placówki znajduje się parking z 16 miejscami postojowymi. Wjazd znajduje się bezpośrednio przed wejściem do żłobka. Cała strefa umożliwia bezpieczne i komfortowe dotarcie do żłobka bez pośpiechu i konieczność poszukiwania miejsca do parkowania.  

Posiłki Małych Odkrywców

Posiłki to kolejna czynność dnia codziennego każdego Małego Odkrywcy, w trakcie której wspieramy dziecko w dążeniu do samodzielności. Stosujemy ideę Bobas Lubi Wybór (BLW), dzięki której dziecko poznaje świat wszystkimi zmysłami, zdobywa pewność siebie i rozwija swój potencjał.

Każdy posiłek tworzony jest ze szczególną starannością przez naszych doświadczonych kucharzy w kuchni znajdującej się na terenie żłobka. Punktem odniesienia są dla nas zasady zdrowego żywienia, które gwarantują, że posiłki Małych Odkrywców opierają się głównie na żywności nieprzetworzonej, nierafinowanej i pełnoziarnistej. Nie używamy oczywiście ani polepszaczy ani sztucznych dodatków.  Bo przecież zdrowe jedzenie wpływa zarówno na właściwą pracę mózgu jak i wzmacnia odporność dziecka.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this