Mali Odkrywcy w mediach społecznościowychDlaczego nie dodajemy zdjęć dzieci na Facebooka? Polityka (właściwie dla nas etyka) prywatności, którą wprowadziliśmy dla Małych Odkrywców nie pozwala nam na zamieszczanie zdjęć dzieci na portalach społecznościowych.

Dlaczego? Po pierwsze, w Internecie nic nie ginie. Po drugie, nie wiemy kto siedzi po drugiej stronie komputera. Po trzecie, i jest to argument najważniejszy, traktujemy dziecko jako odrębną istotę, która ma prawo decydować, czy i jak zostanie przedstawiane w sieci. To, że aktualnie nie wie o istnieniu Facebooka, nie oznacza, że mamy prawo do dysponowania jego wizerunkiem.

Na naszym profilu facebookowym pojawiają się oczywiście fotorelacje dotyczące zajęć, posiłków, a także spacerów i zabaw w plenerze. Chcemy w ten sposób pokazać, jak realizujemy naszą wyjątkową Ideę Małych Odkrywców oraz autorski program zajęć. Ponadto pragnąc choć odrobinę zaspokoić rodzicielską ciekawość, zdradzamy, jak pomysłowo, kreatywnie, bezpiecznie i kolorowo dzieci spędzają czas. Unikamy jednak pokazywania twarzy i zbliżeń Waszych pociech.

 

Zespół Małych Odkrywców

 

  • Share:
Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this