Dlaczego żłobek?Urlop macierzyński lub wychowawczy kiedyś się skończy. Sen z powiek spędza pytanie: co dalej? Żłobek, niania, a może powierzyć pod opiekę babci? W końcu decydujesz się na żłobek. Jakie są atuty tego typu placówki?

Rozwój dzieci w wieku od 0-3 lat następuje głównie poprzez obserwowanie i naśladowanie, dzięki czemu dzieci szybciej stają się samodzielne, opanowując – tylko w naszym mniemaniu proste – czynności. W żłobku, w którym grupa przypadająca na jedną opiekunkę wynosi maksymalnie 8 osób, możliwe jest wielozmysłowe wchodzenie w interakcje pod nadzorem wykwalifikowanej kadry.

Jedzenie tworzone w kuchni przeznaczonej dla małych dzieci tworzone jest pod okiem dietetyka. Wpływa to pozytywnie zarówno na wzmacnianie odporności dzieci, jak również zapewnienie zbilansowaniej diety. Dzieci nie podjadają pomiędzy posiłkami, dzięki czemu nabierają zdrowych nawyków. Często to żłobek jest pierwszym miejscem, w którym dziecko ma możliwość samodzielnie zjeść posiłek.

Różnorodne zajęcia, stworzone w oparciu o predyspozycje i zainteresowania dzieci są możliwe dzięki działaniom nie jednej osobie, a całego sztabu przeszkolonych ludzi. Nie od dziś wiadomo, że im więcej głów tym więcej pomysłów!

Zespół Żłobka Mali Odkrywcy

 

 

  • Share:
Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this